Stand Nedir? Stand Nasıl Kurulur? Lightbox Stand

Stand Nedir?

Standlar, festival, fuar, organizasyon, alışveriş merkezi ve daha birçok yerde kurulabilen tanıtım alanlarıdır. Stand seçenekleri, az sermaye ile ürün teşhiri yapmak isteyen insanlar için ideal bir seçenek olarak ön plana çıkmaktadır. Kullanılacak malzemenin türüne, firmanın inisiyatifine ve stand tasarım ve büyüklüğüne bağlı olmakla birlikte, stand kurulum fiyatlarının çok yüksek mevlâlar olmadığı bilinmektedir.

Ticarete ufak bir pencere açmak isteyen, belirli bir ürün yada olgunun reklamını yapmak isteyen ve az sermayeye sahip olan insanların tercih ettiği stand kurulumları, iki ana başlık altında toplanmaktadır.

Ahşap stand kurulumu ve modüler stand kurulumu olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu iki başlık kendi içerisinde de sınıflandırılmalara tabii tutulmaktadır. Ahşap malzemeden yapılan stand kurulumları, seçilecek ortama göre farklı boyutlarda ve işlevsellikte olabilmektedir.

Stand Nasıl Kurulur?

Farklı renk ve desenlerde dizayn edilebilen stand tasarımları, kişiye ve reklamı yapılmak istenen ürüne göre şekillendirilmektedir. Sektöre hakim firmalar tarafından kısa sürede montajı yapılan standlar, az yer kaplayarak birçok insan ile etkileşim haline girebilmeyi sağlamaktadır.

Modüler standlar, montaj ve demontaj açısından daha avantajlı standlardır. Renkli folyolar ile duvarlarına teşhir edilmek istenen ürün ile ilgili resimler yapıştırılabilmekte, kaliteli bir görüntü elde edilebilmektedir.

Stand kurulumlarında önemli olan bir diğer faktör de teşhir edilmek istenen ürünün stand üzerine yerleştirilerek tanıtımı yapılabilmekte, gerekli aksesuar ve araç gereçlerin yerleştirilebileceği bir tasarımda dizayn edilmesidir.

Kısaca alışveriş merkezlerinde, fuarlarda, festival ve büyük organizasyonlarda, insanlarla etkileşim halinde olmayı, ürün satışı yapmayı ve belirli bir olgu ve durumu ön plana çıkarıp insanların zihninde yer etmesini sağlamayı hedefleyen insanların, az sermaye ile kurabilecekleri stand çeşitleri, farklı amaçlara hizmet edebilecek tasarımlara sahiptir.

Bu tasarımlar, kişiye özel ve ön plana çıkarılmak istenen ürüne özel dizayn edilmekte, kolaylıkla montajı ve demontajı yapılmaktadır. Güvenilir ve sektöre hakim bir firma ile iletişime geçildiği takdirde aranılan tüm stand özellikleri ile karşılaşabilinmekte, gidilmek istenen çizgi doğrultusunda ilerlenebilinmektedir.

Gönder
Scan the code
Merhaba,
Aklınıza takılan bir konu var mı?
Size nasıl yardımcı olabilirim?