Fuar Alanlarında Kullanılan Ekipmanlar Nelerdir?

Fuar alanlarında kullanılan ekipmanlar teknolojinin gelişmesi ile beraber değişmeye, daha farklı daha kullanışlı olmaya başlamıştır. Bunların başında da Light Box geliyor diyebiliriz. Kelime olarak ışıklı kutu anlamına gelen bu ekipman tanıtılan görselin çok daha ilgi çekici olmasını sağlamaktadır.

Temel olarak ışığın bir yüzeye basılan görselin arka tarafına konulan ışığın da etkisi ile mevcut görseli daha dikkat çekici hale getirmektedir. Yani görselin önemli ayrıntılarının daha fazla vurgulanmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle son yıllarda led ışık teknolojinin çok fazla gelişim göstermesi ile beraber çok çeşitli ve çok estetik ürünlerin ortaya çıkmasına olanak sağlanmıştır.

Siz de fuarlarda müşterilerinize ürünlerinizi tanıtmak amacı ile Light Box ya da Led Box gibi ekipmanları kullanarak her yönden firmanızı ve markanızı daha ayrıntılı bir şekilde tanıtabilirsiniz. Fuarda kendi markanızı ve ürünlerinizi tanıtırken ihtiyacınız olacak bir diğer önemli ekipman ise stand olacaktır. Sizler de istediğiniz desen ya da renk de fuar standları için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Standlar firmaya ve firmanın tanıtımını yapacağı ürünlere göstere farklılık gösterebilmektedir. Stand gibi önemli ekipmanları karşılamak için seçilen firma oldukça önemlidir. Tercih edeceğiniz firma ne kadar tecrübeli ve kaliteli olursa kurulumu da o kadar hızlı ve kolay olacaktır. Ayrıca bu standlar normalde olduğundan çok daha az yer kaplayarak daha çok müşteri ile iletişim halinde olmaya olanak sağlamaktadır.

Fuar Alanında Light Box Seçimi

Fuarlarda firmalardan çoğu light box’ları tercih etmektedir. Bu ürünün birçok çeşidi bulunmaktadır. Yapımında birçok farklı malzeme kullanılmaktadır. Çerçeveli çeşitlerinin olduğu gibi çerçevesiz ürünleri de oldukça fazla kullanılmaktadır.

Siz de fuarda firmanızı ve markanızı daha ayrıntılı ve akılda kalıcı bir şekilde tanıtmak istiyorsanız bu ekipmanlardan yararlanmanız daha etkili olacaktır. Bu Light Boxlar yandan aydınlatmalı ve arkadan aydınlatmalı olarak iki ayrılmaktadır. Yandan aydınlatmalı olan ürünlerde aydınlatılması gereken görselin direkt olarak ışık verilmez. Yanlardan aydınlatması sağlanarak görselin ilgi çekmesine yardımcı olunur. Arkadan aydınlatmalı Light Boxlarda ise aydınlatılmak istenen görselin üzerine ışık direkt olarak yansıtılmaktadır. Bu şekilde yapılmasının temel amacı ise ışığın patlamasının önüne geçmektir. Bu şekilde aynı zamanda da mevcut görselin tamamı eşit bir şekilde aydınlatılmış olacaktır.

 Reklam amacı taşıyan görsellerin ışık ile desteklenmesi çok önemlidir. Bu şekilde markanın ya da tanıtılmak istenen ürünlerin çok daha fazla hafızalara kazınması sağlanmaktadır. Çünkü bu şekilde arka planda kalan detaylar da ön plana çıkartılmış olmaktadır.

Esprint Reklam yılların vermiş olduğu tecrübe sayesinde müşterilerinin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda lightbox gibi önemli ekipmanlar üreterek tüm müşterilerinden tam not almayı başarmıştır. Siz de fuar ile alakalı ekipmanlar için bizler ile iletişime geçebilir ve konu ile alakalı ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gönder
Scan the code
Merhaba,
Aklınıza takılan bir konu var mı?
Size nasıl yardımcı olabilirim?